Gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić, sa suradnicima, primio je danas delegaciju crnogorske Općine Nikšić predvođenu predsjednikom Općine Veselinom Grbovićem.
Na sastanku u zgradi Gradske uprave potvrđena je daljnja suradnja dvaju gradova, osobito na području gospodarstva, a razgovaralo se i o regionalnoj suradnji u povodu Lučindanskih susreta koji će se održati u Zagrebu u organizaciji Društva Crnogoraca i prijatelja Crne Gore Zagreb te Nacionalne zajednice Crnogoraca Hrvatske.
Iskoristili smo priliku za razmjenu iskustava i nastavak dobrih odnosa između Hrvatske i Crne Gore. Samo Nikšić i Podgorica predstavljaju gotovo pola gospodarskih potencijala Crne Gore i drago nam je što smo uspostavili kvalitetnu suradnju s predstavnicima tih gradova, rekao je gradonačelnik Bandić. Istaknuo je, također da su brojni znameniti građani crnogorskog podrijetla obilježili grad Zagreb i Hrvatsku na kulturnom, tehničkom i znanstvenom polju.
Zahvalivši gradonačelniku na prijemu, predsjednik Grbović je istaknuo važnost gospodarskog povezivanja dviju zemalja. Sastanku su prisustvovali i predstavnici crnogorskih tvrtki koje igraju značajnu ulogu u Crnoj Gori i susjednim zemljama. Trudimo se na ovom polju razviti suradnju i biti uspješni, jer i Hrvatska i Crna Gora su turističke zemlje koje imaju puno zajedničkih interesa, rekao je.
Najavio je i Lučidanske susrete koji će se održati u subotu 27. listopada u Studentskom centru, a ove godine obilježavaju 140. godišnjicu Berlinskog kongresa i 160. godišnjicu Bitke na Grahovcu kojima su utvrđene međunarodne granice Crne Gore. Manifestacija se već tradicionalno održava pod pokroviteljstvom gradonačelnika Grada Zagreba, a ovogodišnji grad gost je Grad Nikšić.
Nužni kolačići - omogućuju interakciju s uslugom ili internetskom lokacijom kako biste mogli pristupiti osnovnim značajkama za pružanje te usluge. Odnose se na zatraženu uslugu kao što je, npr. identifikator sesije trenutačnog posjeta.
Funkcionalni kolačići - omogućuju internetskoj stranici pružanje poboljšane funkcionalnosti i personalizaciju, npr. pamćenje jezika na kojem se prikazuje sadržaj stranica toga internetskog mjesta.
Statistički kolačići - omogućuju prikupljanje podataka u agregiranom obliku bez identificiranja samoga korisnika. Služe za praćenje ponašanja korisnika na internetskoj stranici u svrhu istraživanja tržišta i praćenja analitike. Ovi uvidi omogućuju internetskoj stranici poboljšavanje sadržaja i razvijanje boljih značajki koje unaprjeđuju korisnički doživljaj.
Marketinški kolačići - omogućuju prikupljanje informacija o navikama i ponašanju korisnika na internetskom mjestu radi objavljivanja relevantnih oglasa za korisnika usklađenih s njegovim interesima. Također se mogu koristiti i za mjerenje učinkovitosti neke kampanje.