Zamjenica zagrebačkog gradonačelnika Olivera Majić je s ravnateljicom Katarinom Pavičić Dokoza otvorila multisenzorni dječji park u dvorištu Poliklinike SUVAG-a.
Radi se o parku koji potiče na igranje u zabavnome, sigurnom i uključenom okruženju što djetetu omogućuje uspješan tjelesni, psihomotorni i socioemocinalni razvoj. U Gradu Zagrebu ćete uvijek imati podršku i partnera u promicanju inkluzivnog odgoja i obrazovanja naših najmlađih sugrađana, rekla je zamjenica te je naglasila da je vrijednost projekta oko milijun kuna i da je Grad u njegovu financiranju participirao.
Ravnateljica Poliklinike je istaknula da multisenzorna igrališta služe integraciji različitih osjeta, a opremljena su specifičnim sredstvima i pomagalima za uspješnu dijagnostiku i rehabilitaciju djece s poremećajima sluha, slušanja, govora i jezika po verbotonalnoj metodi.
Poliklinika SUVAG je svjetsko središte verbotonalne teorije i prakse. Dijagnostičkim i rehabilitacijskim programima dnevno je obuhvaćeno preko 1 000 osoba s poremećajima govora i slušanja, a više od 80% su djeca.
Nužni kolačići - omogućuju interakciju s uslugom ili internetskom lokacijom kako biste mogli pristupiti osnovnim značajkama za pružanje te usluge. Odnose se na zatraženu uslugu kao što je, npr. identifikator sesije trenutačnog posjeta.
Funkcionalni kolačići - omogućuju internetskoj stranici pružanje poboljšane funkcionalnosti i personalizaciju, npr. pamćenje jezika na kojem se prikazuje sadržaj stranica toga internetskog mjesta.
Statistički kolačići - omogućuju prikupljanje podataka u agregiranom obliku bez identificiranja samoga korisnika. Služe za praćenje ponašanja korisnika na internetskoj stranici u svrhu istraživanja tržišta i praćenja analitike. Ovi uvidi omogućuju internetskoj stranici poboljšavanje sadržaja i razvijanje boljih značajki koje unaprjeđuju korisnički doživljaj.
Marketinški kolačići - omogućuju prikupljanje informacija o navikama i ponašanju korisnika na internetskom mjestu radi objavljivanja relevantnih oglasa za korisnika usklađenih s njegovim interesima. Također se mogu koristiti i za mjerenje učinkovitosti neke kampanje.