Hrvatski IT i STEM sektor u posljednjem desetljeću bilježe značajan rast, a stručnjaci na području elektrotehnike i računarstva postaju jedan od najtraženijih kadrovskih resursa na hrvatskom tržištu rada, rekla je zamjenica gradonačelnika Jelena Pavičić Vukičević u Studentskom centru Stjepan Radić na otvorenju 2. EESTEC kongresa studenata elektrotehnike i računarstva.
Studentski centar će u narednih tjedan dana okupiti preko 100 domaćih i stranih studenata elektrotehnike i računalnih znanosti koji će tijekom trajanja raspravljati o pitanjima važnim za napredak organizacije kao i o aktualnim pitanjima u struci.
Predsjednica EESTEC-a Natalie Saranti je istaknula da je ovaj Kongres najveći godišnji skup studenata elektrotehnike i računalnih znanosti u Europi, a cilj mu je ojačati organizaciju, razviti i unaprijediti tehnološka rješenja te odrediti korake za ispunjavanje višegodišnjih planova rada. Domaćinstvom Kongresa zagrebački ogranak studentske udruge EESTEC LC ujedno obilježava i 10. godišnjicu postojanja.
Uz čestitke organizatorima na pripremi stručne konferencije, zamjenica gradonačelnika Pavičić Vukičević izrazila je uvjerenje da će skup omogućiti kvalitetnu razmjenu stručnih znanja i iskustava te polučiti pozitivne rezultate i konstruktivne zaključke. Drago mi je što ova konferencija okuplja studente iz cijele Europe jer time dokazujemo da Republika Hrvatska i Grad Zagreb prate suvremene trendove na području ove struke te žele unaprijediti svoja znanja i vještine, dodala je.
Marko Delimar, prodekan za nastavu FER-a pozdravio je sudionike i poručio da nova generacija elektrotehničara treba preuzeti odgovornost za izgradnju bolje budućnosti. Na vama je da inovirate, da pronalazite rješenja, implementirate nove tehnologije i korak po korak stvarate bolji svijet. Starija generacija informatičara je tu da vam pomogne na tom putu, ali morate ga sami proći, naglasio je.
Nužni kolačići - omogućuju interakciju s uslugom ili internetskom lokacijom kako biste mogli pristupiti osnovnim značajkama za pružanje te usluge. Odnose se na zatraženu uslugu kao što je, npr. identifikator sesije trenutačnog posjeta.
Funkcionalni kolačići - omogućuju internetskoj stranici pružanje poboljšane funkcionalnosti i personalizaciju, npr. pamćenje jezika na kojem se prikazuje sadržaj stranica toga internetskog mjesta.
Statistički kolačići - omogućuju prikupljanje podataka u agregiranom obliku bez identificiranja samoga korisnika. Služe za praćenje ponašanja korisnika na internetskoj stranici u svrhu istraživanja tržišta i praćenja analitike. Ovi uvidi omogućuju internetskoj stranici poboljšavanje sadržaja i razvijanje boljih značajki koje unaprjeđuju korisnički doživljaj.
Marketinški kolačići - omogućuju prikupljanje informacija o navikama i ponašanju korisnika na internetskom mjestu radi objavljivanja relevantnih oglasa za korisnika usklađenih s njegovim interesima. Također se mogu koristiti i za mjerenje učinkovitosti neke kampanje.