Društvo za psihološku pomoć (DPP) obilježilo je danas trideset godina djelovanja tijekom kojeg je, provodeći brojne značajne programe za dobrobit zajednice i ranjivih skupina građana, intenzivno surađivalo i s Gradom Zagrebom.
Čestitajući Društvu na značajnoj obljetnici, pročelnica Gradskog ureda za socijalnu zaštitu, zdravstvo, branitelje i osobe s invaliditetom mr. sc. Lora Vidović je, u ime gradonačelnika kao njegova izaslanica, ali i u svoje osobno ime, Upravnom odboru ali i svim članovima/cama i zaposlenicima/cama Društva uputila zahvalu na dosadašnjoj projektnoj suradnji. „Nemjerljiv je vaš doprinos u razvoju kvalitetnije mreže usluga za djecu, obitelj, borbe protiv nasilja, promicanja rodne ravnopravnosti, znanstveno utemeljenih intervencija kao i suradnji u provedbi gradskih strategija i projekata.“ kazala je pročelnica Vidović te najavila i daljnju suradnju Grada i Društva: „Brojnim kvalitetnim i inspirativnim projektima utrli smo put novim i još kvalitetnijim smjerovima pružanja podrške kako našim sugrađanima tako i našim kolegama stručnjacima. Našu daljnju suradnju vidim posebice u području zaštite od nasilja nad ženama i djecom kroz razvoj programa savjetovališta, psihosocijalnu podršku žrtvama pri njihovoj integraciji u društvo te razvoju rada s počiniteljima raznih modaliteta nasilja, kako onog nad roditeljima, tako i starijim i LGBTQI+ osobama te ostalim manjinama.“, zaključila je pročelnica te najavila ponovno pokretanje preventivnog programa „Za sigurno i poticajno okruženje u školama“ koji će Grad Zagreb, zajedno s UNICEF-om i uz podršku Centra za pružanje usluga u zajednici "Savjetovališta Luka Ritz", provoditi kao pilot projekt u sedam osnovnih škola.
Zahvaljujući svim partnerima, članovima i zaposlenicima DPP-a, predsjednica Upravnog odbora prof. dr. sc. Marina Ajduković osvrnula se na povijest Društva od samih početaka i podsjetila kako je ono osnovano prvenstveno kao odgovor na posljedice ratnih zbivanja za dobrobit i mentalno zdravlje stanovništva u Hrvatskoj. Vremenom je Društvo širilo područje svoga rada da bi danas glavna područja njegova djelovanja bila usmjerena na izravnu psihosocijalnu pomoć i podršku, uvođenje novih usluga, izobrazbu stručnjaka, istraživanja i evaluaciju projekata uz izdavačku djelatnost i organizaciju konferencija. Posebno se osvrnula na kontinuiranu suradnju s UNICEFom, Ministarstvom rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike i Gradom Zagrebom te najavila daljnje djelovanje u cilju integrativnijeg pristupa u prevenciji i zaustavljanju nasilničkog ponašanja u obitelji i partnerskim odnosima, očuvanja mentalnoga zdravlja djece, mladih i obitelji, prevenciju institucionalizacije osoba starije životne dobi kroz jačanje kognitivnih i socio-emocionalnih kapaciteta, omogućavanja ravnopravnosti pristupa socijalnim uslugama potencijalno diskriminiranim i ranjivim skupinama, daljnjeg razvoja pretpostavki za djelotvorne krizne intervencije i daljnjeg unapređenja međuresorne suradnje i umreženog partnerstva udruga civilnog društva.
Prigodnim izlaganjem na temu I kako nas drugi vide u vremenskoj perspektivi?! obratile su se i zamjenica predstojnice Ureda UNICEF-a Ana Dautović, ravnateljica Zavoda za socijalni rad, ujedno i izaslanica ministra rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Tatjana Katkić Stanić te zamjenik pravobraniteljice za ravnopravnost spolova Kristijan Kevešević.