U okviru izrade Razvojne strategije Grada Zagreba ZagrebPlan 2020+, u ZgForumu je 15. listopada 2015. održana sedma, posljednja u nizu tematskih radionica na kojoj su formulirane mjere vezane uz temu Identitet iz Osnovnih analiza ZagrebPlana 2020+.
Na radionici su sudjelovali djelatnici Gradskog ureda za strategijsko planiranje i razvoj Grada kao izrađivači ZagrebPlana, te djelatnici Zavoda za zaštitu spomenika kulture i prirode, Gradskog ureda za gospodarstvo, rad i poduzetništvo, predstavnik Turističke zajednice Grada Zagreba te predstavnica JU Maksimir.
Radionicu su moderirale dr.sc. Irena Đokić i dr.sc. Marijana Sumpor iz Ekonomskog instituta Zagreb, a prisutna je bila i dr.sc. Sanja Maleković iz IRMO - Instituta za razvoj i međunarodne odnose, ex-ante evaluatora Razvojne strategije.
Kao uvod radionice sudionicima je predstavljen ZagrebPlan 2020+ i procedura izrade tog temeljnog razvojnog dokumenta, te poglavlje Identitet iz Osnovnih analiza, u kojem su obrađene osnovne karakteristike, te razvojni problemi i potrebe vezano uz ovu temu. Radionica se odvijala kroz rad u četiri grupe koje su obrađivale jednu po jednu mjeru te planirale aktivnosti i aktere potrebne za provedbu.
Na radionici su formulirane mjere vezane uz poglavlje Identitet a koje su sadržane u cilju
c3 – Zaštita okoliša i održivo gospodarenje prirodnim resursima i energijom (ukupno tri mjere), te u cilju c4 – Unapređenje prostornih kvaliteta i funkcija grada i cilju c6 - Unapređivanje sustava upravljanja razvojem po jedna mjera.
Uz postojeću strukturu prioriteta i mjera na radionici su predložene izmjene naziva ali i sadržajne strukture koje će sudionici dostaviti nakon dobivenih zaključnih materijala s radionice.
Nakon provedenih tematskih radionica po područjima te sinteze materijala, primjedbi i dopuna nadležnih ureda, sukladno terminskom planu krenut će se u daljnje faze izrade Razvojne strategije Grada Zagreba ZagrebPlan 2020+.
Nužni kolačići - omogućuju interakciju s uslugom ili internetskom lokacijom kako biste mogli pristupiti osnovnim značajkama za pružanje te usluge. Odnose se na zatraženu uslugu kao što je, npr. identifikator sesije trenutačnog posjeta.
Funkcionalni kolačići - omogućuju internetskoj stranici pružanje poboljšane funkcionalnosti i personalizaciju, npr. pamćenje jezika na kojem se prikazuje sadržaj stranica toga internetskog mjesta.
Statistički kolačići - omogućuju prikupljanje podataka u agregiranom obliku bez identificiranja samoga korisnika. Služe za praćenje ponašanja korisnika na internetskoj stranici u svrhu istraživanja tržišta i praćenja analitike. Ovi uvidi omogućuju internetskoj stranici poboljšavanje sadržaja i razvijanje boljih značajki koje unaprjeđuju korisnički doživljaj.
Marketinški kolačići - omogućuju prikupljanje informacija o navikama i ponašanju korisnika na internetskom mjestu radi objavljivanja relevantnih oglasa za korisnika usklađenih s njegovim interesima. Također se mogu koristiti i za mjerenje učinkovitosti neke kampanje.