clanak False

Akcija čišćenja okoliša u povodu Dana planeta Zemlje

27.04.2025.
Gradonačelnik Tomislav Tomašević pridružio se danas u Sesvetama akciji čišćenja okoliša, koju u sklopu projekta Rezolucija Zemlja organiziraju Večernji list, udruge Zelene i plave Sesvete i Čisteći medvjedići, uz podršku Grada Zagreba i podružnice Čistoća Zagrebačkog holdinga.

„Drago mi je što sam ponovno ovdje u Sesvetama, na akciji čišćenja u sklopu projekta Rezolucija Zemlja. Ovo mi je jedna od najdražih aktivnosti kojoj se rado odazivam svake godine. Posebno mi je drago vidjeti da se sve veći broj građana priključuje ovakvim akcijama i čisti otpad koji, nažalost, neki drugi građani odbacuju u prirodu. Rezolucija Zemlja nije samo naziv projekta – to je poziv na djelovanje, poziv da svakim danom budemo odgovorniji, savjesniji i bliži ideji održivog života”, poručio je gradonačelnik Tomašević te naglasio i kako Zagreb ima 21 reciklažno dvorište u kojima građani mogu besplatno odložiti bilo koju vrstu otpada.

„Vjerujem kako ćemo se i sljedeće godine okupiti na istom mjestu kako bi obilježili i početak radova na izgradnji nove glazbene škole Zlatka Grgoševića”, najavio je gradonačelnik Tomašević.

U četiri godine provedbe projekta Rezolucija Zemlja organizirano je čak 150 akcija čišćenja, u kojima je više od 35.000 sudionika očistilo preko 350 tona otpada – pokazujući da se malim koracima mogu postići velike promjene.

Gradske vijesti